+48 660 55 47 87 +41 334 91 07
Poniedziałek - Piątek Godz.: 11-19 Wybrane soboty: 09-15

Estetyka czerwona - ukształtowanie linii dziąseł - to także jeden z ważniejszych elementów estetyki uśmiechu. Kondycja dziąseł wpływa na k olor i kształt zębów. W wielu przypadkach wystarczy korekta linii dziąseł aby uzyskać wymarzony efekt estetyczny.

Zajmujemy się poprawianiem estetyki biało-czerwonej inaczej zębowo-dziąsłowej w przypadku zbyt dużej ilości dziąsła pokrywającego zęby i pokazywanego podczas szerokiego uśmiechu oraz w przypadkach z małą ilością dziąsła lub jego ubytkami. Przeprowadzamy zarówno zabiegi odtwórcze, jak i korygujące przebieg linii dziąsłowej.

Proces zaniku dziąsła lub cofnięcie się dziąsła przy szyjce zęba z obnażeniem fragmentu korzenia nazywane jest recesją dziąsła. Stan taki powoduje większą wrażliwość na zmiany termiczne i chemiczne, utrudnia utrzymanie higieny, ale przede wszystkim jest to duży defekt estetyczny.

Przyczyną powstawania recesji to bardzo często nieprawidłowe szczotkowanie zbyt twardą szczoteczką, bruksizm i zaciskanie zębów, wady zgryzu, nieprawidłowe przyczepy wędzidełek oraz zła higiena. Recesje mogą pojawić się także po leczeniu ortodontycznym jako następstwo przesuwania zębów.

Przeszczep łącznotkankowy - pokrycie recesji dziąsła- polega na przeszczepieniu tkanki własnej pacjenta pobranej z podniebienia. Jest to rodzaj autoprzeszczepu, dzięki temu szansa powodzenia zabiegu jest bardzo duża. Pobranym fragmentem tkanki pokrywa się cofnięte dziąsło.

Poniedziałek - Piątek: 11-19
Wybrane soboty: 09-15
Możliwość wyznaczenia indywidualnych terminów wizyt

25-035 Kielce, ul. Aleja Legionów 3/7
Bezpłatny parking

+48 660 55 47 87; +41 334 91 07
recepcja@medikadent.pl
facebook.com/medikadentkielce