+48 660 55 47 87 +41 334 91 07
Poniedziałek - Piątek Godz.: 11-19 Wybrane soboty: 09-15

Periodontologia jest działem stomatologii zajmującym się leczeniem chorób przyzębia, czyli tkanek otaczających ząb i utrzymujących go w kości. Zapalenie tkanek powoduje uszkodzenie połączenia zęba z kością co w konsekwencji prowadzi do zwiększonej ruchomości zębów.

Periodontopatie (choroby przyzębia) mogą prowadzić do przedwczesnej utraty zębów. Przyczyną stanu zapalnego dziąsła i tkanek otaczających są bakterie obecne w płytce nazębnej i kamieniu. Bakterie wytwarzają kwasy, które atakują szkliwo oraz substancje toksyczne powodujące stan zapalny.

Głównym powodem schorzeń przyzębia jest niedostateczna higiena jamy ustnej. Często pierwszym objawem pojawiającego się stanu zapalnego są opuchnięte, zaczerwienione i krwawiące dziąsła Może pojawić się nieprzyjemny zapach z ust oraz nadwrażliwość zębów jako następstwo cofania się dziąsła i odsłonięcia wrażliwych szyjek zębowych.

Odpowiednio zdiagnozowane zapalenie umożliwia leczenie co zdecydowanie przedłuży żywotność zębów oraz poprawi stan całej jamy ustnej. Takie stany zapalne toczące się w obrębie jamy ustnej mają negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Aby zachować je w jak najlepszej kondycji i jak najdłużej, dysponujemy całą gamą metod terapeutycznych, od usunięcia kamienia nad - i poddziąsłowego, szynowania zębów, poprzez zabiegi chirurgiczne na przyzębiu, aż po odtwarzanie zniszczonych struktur preparatami do sterowanej regeneracji tkanek.

Poniedziałek - Piątek: 11-19
Wybrane soboty: 09-15
Możliwość wyznaczenia indywidualnych terminów wizyt

25-035 Kielce, ul. Aleja Legionów 3/7
Bezpłatny parking

+48 660 55 47 87; +41 334 91 07
recepcja@medikadent.pl
facebook.com/medikadentkielce