+48 660 55 47 87 +41 334 91 07
Poniedziałek - Piątek Godz.: 11-19 Wybrane soboty: 09-15

Implanty jest to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów. Zapewnia całkowity komfort użytkowania, ponieważ z powodzeniem zastępuje naturalny ząb. Implant jest to sztuczny korzeń wykonany z tytanu. Korzeń ten stanowi podstawę do odbudowy zęba. Przewaga implantów nad innymi rozwiązaniami wynika z faktu, iż implanty w pełni zastępują funkcję naturalnych zębów, a dzięki zaawansowanej technologii protetycznej możliwe jest stworzenie korony niczym nieróżniącej się od naturalnych zębów. Implanty wykonane są z tytanu, który jest doskonale przyswajany przez organizm. Ich wszczepienie w kość szczęk nie tylko zapewnia stabilną podbudowę pod założonš na nich koronę, ale również zapobiega zanikaniu kości szczęk, do jakiego dochodzi w wyniku utraty zębów. Wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii wykonuje lekarz dentysta Karolina Wołowiec, specjalista chirurg stomatolog, implantolog, lekarz medycyny estetycznej. Wieloletni pracownik Kliniki Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Oddziału Chirurgii Szczękowo - Twarzowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Posiadacz licznych certyfikatów polskich i zagranicznych towarzystw implantologicznych m.in. Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft Fur Orale Implantologie (DGOI) oraz International Congress Of Oral Implantologists (ICOI), Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowego Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii. Autor publikacji naukowych w prasie medycznej.

Implanty bikortykalne znacznie różnią się od konwencjonalnych implantów nie tylko kształtem, ale również powierzchnią i miejscem zakotwienia. Każdy pacjent może poddać się tej metodzie, niezależnie od stopnia zaniku kości czy braku pojedynczych lub wszystkich zębów. Istnieje kilka przeciwskazań do wykonania zabiegu Implant bikortykalny ma postać śruby. Posiada strukturę, która umożliwia bardzo szybkie wykonanie odbudowy protetycznej. W Polsce zwykle stosuje się tzw. technikę dwufazową. W Medikadent oprócz klasycznej implantologii stosowana jest także metoda jednofazowa. Pozwala ona na zrealizowanie na jednej wizycie etapu chirurgicznego i protetycznego.

Pierwszy, główny etap leczenia trwa do 3 dni. W ciągu zaledwie 3 dni pacjent otrzymuje estetyczną pracę protetyczną opartą na stabilnych i mocno zakotwionych implantach. Ale na tym leczenie się nie kończy. Przywrócenie normalnych funkcji żucia wymaga uruchomienia wielu mechanizmów adaptacyjnych całego narządu żucia. Lekarz prowadzący powinien monitorować ich przebieg i korygować ewentualne błędy. Cały ten proces jest długotrwały dlatego tak ważne są regularne wizyty kontrolne. To natura wyznacza tempo, my tylko się do niego dopasowujemy. 3 dni po wszczepieniu implantów kość przygotowuje się na proces modelowania i przebudowy. W ten sposób rozpoczyna się zjawisko „gojenia kości” dookoła implantów, które zachodzi głównie w kości gąbczastej (miękkiej). Podczas modelowania i przebudowy kość staje się bardziej miękka i implanty tymczasowo tracą stabilność. Ich stabilizacja powraca i wzrasta wraz z postępowaniem całego procesu co trwa zazwyczaj 6 miesięcy. Dlatego tak ważnym jest umieszczanie implantów w bardzo twardej kości zbitej i obciążenie ich w ciągu 3 dni od wszczepienia (i to właśnie robimy). Po przywróceniu normalnej funkcji żucia rozpoczyna się proces adaptacji tkanek w całym narządzie żucia, jako odpowiedź na nowe wyzwania funkcjonalne. Te procesy aktywnej adaptacji tkanek trwają od 12 do 18 miesięcy. Te przesłanki wpływają na częstotliwość wizyt kontrolnych, szczególnie przez pierwsze 2 lata po zabiegu. W tym czasie bardzo ważne jest, aby lekarz prowadzący kontrolował czy wszystkie procesy przebiegają prawidłowo i w razie potrzeby korygował błędy.

Procedura wczepienia implantów stomatologicznych nie jest bolesna. Zazwyczaj używamy znieczulenia miejscowego, a nadwrażliwi pacjenci mogą być dodatkowo znieczuleni. Przy wykorzystaniu niektórych technik implantacji, mogą wystąpić opuchlizna i słaby ból w operowanym miejscu. Są to normalne reakcje tkanek po zabiegu a nie powikłania. Mogą zostać szybko zniwelowane przez lekarza.

Na szczęście, tylko w kilku procentach przypadków (3-4%), musimy usunąć implant, ponieważ kość się nie adaptuje i taki implant nie spełnia swojej funkcji. Nawet w tak rzadkich przypadkach implant może zostać natychmiastowo zastąpiony nowym zachowując u pacjenta funkcje żucia.

Każdy pacjent, który stracił zęba lub zęby, bez względu na to czy cierpi na cukrzycę, osteoporozę, paradontozę czy jest nałogowym palaczem może być kandydatem do takiego leczenia implantologicznego, bez zwiększonego ryzyka wystąpienia komplikacji. Metoda implantów bikortykalnych jest też szansą dla pacjentów, u których implantologia klasyczna nie przyniosła zamierzonych efektów i spotkała się z niepowodzeniem. Również pacjenci, którym odmówiono leczenia metodą klasyczną, z pewnością zostaną wyleczeni metoda bazalną.

Koncepcja implantologii bazalnej znacznie różni się od konwencjonalnych metod leczenia implantami stomatologicznymi. Dlatego też, jedynie chirurdzy, implantolodzy z odpowiednim przeszkoleniem w zakresie implantologii bazalnej, mogą leczyć pacjentów w sposób bezpieczny i efektywny, stosując protokoły natychmiastowego obciążenia. Implanty bazalne są bezpieczną i skuteczną metodą leczenia braków w uzębieniu. O ich trwałości i niezawodności można przeczytać w wielu publikacjach.

Wyliczając koszty leczenia implantami bazalnymi nie opieramy się na pojedynczych implantach. Każdy przypadek jest indywidualny i dlatego wymaga indywidualnego podejścia i wyceny.

Poniedziałek - Piątek: 11-19
Wybrane soboty: 09-15
Możliwość wyznaczenia indywidualnych terminów wizyt

25-035 Kielce, ul. Aleja Legionów 3/7
Bezpłatny parking

+48 660 55 47 87; +41 334 91 07
recepcja@medikadent.pl
facebook.com/medikadentkielce