+48 660 55 47 87 +41 334 91 07
Poniedziałek - Piątek Godz.: 11-19 Wybrane soboty: 09-15

MedikaDent jest gabinetem partnerskim Colgate. Dla Pacjentów skutkuje to wieloma promocjami związanymi z produktami Colgate. Zapraszamy do odbierania bezpłatnych próbek pasty do zębów Colgate. Planowana jest kampania bezpłatnych przeglądów, a osoby którym dopisze szczęście będą mogły skorzystać nieodpłatnie z zabiegu skalingu. Zapraszamy.Dzięki wybielaniu zębów zapewniamy olśniewająco biały uśmiech, który poprawia wygląd twarzy, ale i samopoczucie, dodaje pewności siebie, podnosi samoocenę. Stosujemy uznawany za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny system wybielania zębów lampą BEYOND POLUS, dzięki której szybko osiągamy świetne rezultaty - poprawę kolorystyki nawet o kilka tonów. Komfortowy zabieg trwa ok.1 godzony i od razu daje widoczny efekt-bielszy, jaśniejszy uśmiech.Usługa usunięcia kamienia nazębnego polegająca na przyłożeniu końcówki ultradźwiękowej w miejsce gdzie występuje kamień, pod wpływem drgań dochodzi do rozbicia i oderwania złogów. Po wykonaniu usługi zleca się wypolerowanie oczyszczonych zębów specjalną pastą polerską, szczoteczką lub gumką na wysokich obrotach. Jako metodę uzupełniającą po scaling-u często stosuję się zabieg piaskowania zębów w celu usunięcia dodatkowych osadów z powierzchni, przestrzeni międzyzębowych i bruzd zębów.

Jak często należy usuwać kamień?

Tendencja i skłonność do odkładania się kamienia nazębnego jest indywidualna. Istnieje jednak grupa Pacjentów u których złogi odkładają się częściej niż u innych osób. Przede wszystkim związane jest to ze składem śliny. Regularne usuwanie kamienia oraz prawidłowe nawyki higieny jamy ustnej z pewnością będą mogły zapobiec temu zjawisku.Usługa polegająca na usunięciu osadów i przebarwień, które znajdują się na powierzchni zębów pochodzenia zewnętrznego (palenie tytoniu, kawa, herbata, niektóre pokarmy). Czyszczenie zębów z zanieczyszczeń odbywa się przy pomocy specjalnego urządzenia, proszku wraz ze sprężonym powietrzem i wodą, które uderzając w powierzchnie zębów powoduje usunięcie osadu.
Jaka jest różnica między piaskowaniem. a scalingiem?
Należy pamiętać że piaskowanie zębów oraz scaling to zabiegi uzupełniające się wzajemnie. Przeważnie wykonywane są one razem podczas jednej wizyty higienizacyjnej. Skaling usuwa twarde złogi nazębne z powierzchni zębów natomiast piaskowanie usuwa osad i drobne przebarwienia. Wykonanie piaskowania zębów które są pokryte złogami, bez wcześniej wykonanego scalingu spowodowałaby, że piaskarka wypolerowałaby kamień nazębny. Z kolei rezygnacja z piaskowania sprawiłaby, że miejsca trudno dostępne jakimi są bruzdy i przestrzenie międzyzębowe nie będą odpowiednio doczyszczone.Jest to jeden z profesjonalnych zabiegów profilaktycznych wykonywanych w Gabinecie Higieny Stomatologicznej. Polerowanie polega na oczyszczeniu powierzchni zębów z nalotów, osadów, przebarwień oraz miękkich złogów. Szczególnie metoda polerowanie zalecana jest po zabiegu Scaling w celu wypolerowania zębów oraz oczyszczenie ich z drobnych ciemnych osadów.

Zabieg przeprowadzony jest przy użyciu szczoteczki wprowadzonej w ruch wysokoobrotowy i specjalnej pasty polerskiej o odpowiedniej ziarnistości dostosowanej indywidualnie do potrzeb Pacjenta.

Należy pamiętać, że:
Zanieczyszczenia na powierzchni zębów mogą sprawić wiele problemów. Jednym z nich może być ciemny kolor znajdujący się na powierzchni i w przestrzeniach międzyzębowych zębów powodujący dyskomfort dla Pacjenta. Jednocześnie może doprowadzić do poważnych zagrożeń całego organizmu ze względu na to, iż zalegający osad jest siedliskiem bakterii.Fluoryzacja to bezpośrednie pokrycie zębów środkiem zawierającym fluor. Fluoryzacja polega na nałożeniu pianki wzbogaconej we fluor na profesjonalne łyżki jednorazowe, które są wprowadzane Pacjentowi do jamy ustnej na 3 minuty.

Fluoryzacja piankowa jest elementem profilaktyki mającym na celu zwiększenie odporności zębów na próchnicę, wzmocnienie szkliwa oraz zniesienie nadwrażliwości zębów.
Zaleca się by po zabiegu przez pierwszą godzinę nie spożywać pokarmów, napojów i nie palić.Lakierowanie zębów polega na powlekaniu powierzchni zębów lakierem fluorowym. Usługa polega na uprzednim oczyszczeniu powierzchni zęba/ów z kamienia i osadów i nałożeniu przy pomocy pędzelka lakieru na wybrane miejsce. Lakierowanie powinno się przeprowadzać do czterech razy w roku. Usługa ta potrafi zredukować próchnicę nawet o 40%.
Zabieg ten jest dedykowany Pacjentom, którzy chcą zmniejszyć ryzyko powstawania próchnicy oraz osobą chcącym znieść uczucie nadwrażliwości zębów.

Zobacz więcej na www.colgate.pl

Poniedziałek - Piątek: 11-19
Wybrane soboty: 09-15
Możliwość wyznaczenia indywidualnych terminów wizyt

25-035 Kielce, ul. Aleja Legionów 3/7
Bezpłatny parking

+48 660 55 47 87; +41 334 91 07
recepcja@medikadent.pl
facebook.com/medikadentkielce