+48 660 55 47 87 +41 334 91 07
Poniedziałek - Piątek Godz.: 11-19 Wybrane soboty: 09-15

Kobiety w ciąży, jak w żadnym innym okresie swojego życia, potrzebują planowej i troskliwej opieki stomatologicznej. Stan zdrowia jamy ustnej kobiety ma istotny wpływ na przebieg i czas zakończenia ciąży.

Szacuje się, że ok. 18% porodów przedwczesnych i porodów zakończonych urodzeniem dziecka z niską masą urodzeniową związane jest z chorobami dziąseł i stanami zapalnymi jamy ustnej. Niezbędna jest intensywna profilaktyka oraz wyleczenie wszelkich ubytków przed zajściem w ciąże oczywiście o ile jest to możliwe.

Nasilenie zmian próchnicowych w ciąży wynika głównie z zaniedbań higieny jamy ustnej, nasilonego łaknienia i częstego podjadania pokarmów, kwaśnego odczynu śliny w okresie ciąży, uszkodzeniem szkliwa w wyniku wymiotów ciężarnych, zmian hormonalnych - pod wpływem estrogenów dziąsła ulegają przerośnięciu i przekrwieniu.

Nie ma przeciwwskazań do stosowania u przyszłej mamy środków do znieczulenia miejscowego. Strach przed leczeniem zębów bez znieczulenia powoduje wydzielanie większej ilości adrenaliny czyli hormonu stresu, niż jego zawartość w środku znieczulającym. Kobieta powinna jednak uprzedzić lekarza o tym, że jest w ciąży.

W profilaktyce próchnicy w gabinecie stomatologicznym ważne jest systematyczne wykonywanie higienizacji i fluoryzacji kontaktowej oraz lakierowanie zębów.

Poniedziałek - Piątek: 11-19
Wybrane soboty: 09-15
Możliwość wyznaczenia indywidualnych terminów wizyt

25-035 Kielce, ul. Aleja Legionów 3/7
Bezpłatny parking

+48 660 55 47 87; +41 334 91 07
recepcja@medikadent.pl
facebook.com/medikadentkielce